Dobd fel SELFIE360 szolgáltatásodat videósablonnal és hozzáillő zenével!

0 hozzászólás

Írta: Demjén Dávid

Utolsó frissítés: 2024.01.29.

Bevezető:

A Selfie360 gépek nagy sikernek örvendenek és új szolgáltatók fognak belevágni a szórakoztató ipar ezen ágába. Egy ilyen szolgáltatás lebonyolítása komplex felszerelést és komoly felkészültséget kíván, ezért nem árt, ha össze tudunk állítani egy videolayoutot és egy zenei aláfestést is. Ebben a blogban a dslrBooth progam által feldolgozott videók összeállításába nyújtok betekintést.

A dslrBooth software tömérdek lehetőséget nyújt egy 360selfiegéppel folytatott szolgáltatáshoz, kezdve a lassított felvételektől, a videó rétegen, képrétegen, bevezető és kivezető videón keresztül a gyorsításig és visszajátszásig.

Videolayout:

A sablon elkészítéséhez tudnunk kell milyen tájolásban szeretnénk készíteni a videót. Lehet álló és fekvő formátumban is.
Itt beállíthatjuk hány másodperces legyen a nyers felvétel. Ne legyenek túl hosszúak, mert a vendégek beleszédülnek a kamerába, vagy kínosan hosszúnak érezhetik, de túl rövid se, mert nincs idejük kiélni azt a szórakozást, amit a szolgáltatással átélhetnek. Ez általában 6 és 12 másodperc közé tehető. Fontos, ha visszajátszást is szeretnénk, akkor megduplázódik a kész videó hossza, ez a zene miatt fontos részlet, de erről majd később.

Ezután fel kell osztanunk ezt az időt különféle effektekre. Lassításokkal, normál és gyorsított felvételekkel tűzdelni az előre beállított felvételi időt. Megszabni melyik effekt mennyi ideig tartson, illetve a lassítások és gyorsítások mértékét. Abban az esetben, ha szeretnénk visszafelé is lejátszani a videót, akkor a visszajátszáson is van lehetőségünk ugyanezen beállításokat elvégezni.

Zene:

A zene az egyik legfontosabb eleme egy videoselfie felvételnek. Elvégre nem annyira izgalmas néma csöndben táncoló embereket nézni. Ezt kiküszöbölendő egy jól megvágott, időzített zenei aláfestés az elkészült felvétel alá.

Egyik nehézség, hogy meg kell vágni a zenét. Ha csak aládobjuk a zenét az nem teszi túl igényessé a kész videót és sok nagyon vonzó lehetőségről mondunk le. Például lehet az effektekhez igazítani a zenét, így egy olyan igényességet kapunk, hogy a vendégek nem is veszik tudatosan észre, de ha összehasonlítanánk a kettőt akkor a különbség ég és föld volna.

Miért fontos megvágni? Nos abban az esetben, ha nem vágjuk a kész videó hosszára a zenét, akkor rövidebb zene esetén nem fog a felvétel teljes időtartama alatt szólni (esetleg újra is kezdheti a zenét), ha pedig hosszabb, akkor levágja a végét.

Zenei vágásra egyszerű program lehet az Audacity, de haladóknak a Sony Soundforge, vagy az Ableton adhat teljesen szabad kezet a lehető legjobb vágások érdekében.

Nem jogvédett zenék:

Ezzel adódik egy kis problémánk, ugyanis találnunk kell jog által nem védett zenét, ami illeszkedik is a témához, rendezvényhez. Vannak különféle weboldalak, ahol ilyeneket lehet találni, de sok esetben szegényes a választék.

Előnye:
-Nem kell aggódnunk a hangsáv lenémításától
-Egyszerűbb őket megvágni

Hátránya:
-Kifejezetten nehéz olyan stílusút és ritmusút találni, ami illik a témához és a rendezvényhez.
-Nem lesznek annyira hangzatosak és fülbemászóak, mint az ismert zenék, amiket sokan szeretnek.


Jogvédett zenék:

Ellenkező esetben válaszhatunk sokak által ismert és szeretett jogvédett zenéket is, de ezekkel csak óvatosan!

Előnye:
-Hangzatos és sokak által szeretett zenék, amiket a vendégek szívesen hallanának a videójuk alatt.
-Nagyobb a választék, könnyebb a témába vágó és a hangulathoz illő zenét találni.

Hátránya:
-Mivel jogvédett, csak akkor használhatjuk a zenét, ha megvesszük a jogot hozzá. (ez igencsak borsos árakat jelent)
-Megvásárolt jog nélkül használva letilthatja a hangsávot a platform, melyre szeretnénk feltölteni. (akár a teljes videót is letilthatja)
-Több tapasztalatot és türelmet igényel a vágás a bonyolultabb és összetetteb effektek miatt.

Kép:

A nyers videó egy képréteggel lesz igazán hangulatos, így tudunk akár üzenni is a vendégeinknek. Ennek érdekében szükségünk lesz egy png fájlra, amely tartalmazza a megrendelő igényeinek megfelelő dizájnt. (Azért png, mert egy háttér nélküli kiterjesztés, így átlátszó lesz a kép azon része, ahova nem tettünk semmilyen effektet.) A képfájlnak 16:9-es, 9:16-os, vagy 1:1-es képarányúnak kell lennie ez lehet 1280x720px, 1980x1080px és 720x1280px, 1080x1920px, 1:1 esetében 720x720px. A két képarány a felvétel orientációja miatt fontos, mert lehet álló és fekvő formátumban is az elkészült videó.

Állókép előnye:
-A vendég teljes méretében szerepel a felvételen
-Telefonokon és szociális médiában inkább kompatibilis ez az elrendezés

Állókép hátránya:
-Nehezebb beállítani a kép közepére, ha kicsit is eltér a közepétől, nagyon feltűnő
-A fejnél és lábnál nyújthat a széles látószögnek köszönhetően.

Fekvőkép előnye:
-Nem torzít a vendégeken sem alul sem felül
-Tv-n, számítógépeken optimális orientáció

Fekvőkép hátránya:
-A vendégek csak deréktól felfelé szerepelnek a videón

A képet egyedivé tehetjük szöveggel, kerettel, akár céglogóval is. Ezek megszerkesztéséhez a legkézenfekvőbb program a photoshop. Itt a szöveget szerkeszthetjük, színezhetjük, csűrhetjük-csavarhatjuk kedvünk szerint és effekteket tehetünk rá. Ugyanez vonatkozik a keretekre vagy formákra melyek feldobhatják a sablont és a megrendelő kívánt témájához illeszkedhet.

Videóréteg:

Ha igazán fel akarjuk dobni a 360fokos videónkat, akkor lehet készíteni és beilleszteni videóeffektet is. Ennek mindenképp halványnak kell lennie, mert nagyobb valószínűséggel a vendégeken is meg fog jelenni. Ilyen réteg lehet színes lufik tömkelege, ahogy szállnak fel, vagy egy csillogás effektus, ami egy picit megfűszerezi a kész felvételt. Ilyen effektek alapvetően vannak a programban.

Bevezető/kivezető videó:

Még egy kis apróság melyről sokan elfeledkeznek, pedig egyrészt egy keretet ad az elkészült felvételnek és sokkal igényesebbé is teszi. Az elejére és végére is helyezhetünk videót, ami például lehet egy, az adott rendezvénynek a témáját bemutató intro és egy marketing célú outro is. Ezeken megjeleníthetünk egy üdvözlőszöveget, búcsúszöveget, vagy akár céges logót, weblapcímet.

Fontos kiemelni, hogy a bevezető és kivezető videók alatt is ez a zene szól, tehát vágáskor ezt is bele kell számolni a megfelelő időzítés érdekében. Illetve beleszól a layout szerkezete. Ha például lassítást teszünk a videóba, akkor az meghosszabbítja az elkészült videót és ami papíron jónak tűnik, gyakorlatban lehet nem áll össze.

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló bejegyzések

Esküvői fotókat az esküvői weblapra

Esküvői fotókat az esküvői weblapra

Az esküvő élményét ne hagyd elillanni, sőt, a vendégek is emlékezzenek erre a nagy napra. Hogyan lehet ezt megoldani a fotókkal?  Esküvő és az esküvői fotók, vendégeknek, barátoknak,… Nagyon szép gesztus a vendégeket meglepni esküvői fotókkal. Ha van rá mód, az...

Selfiegép karácsonyi céges rendezvényre

Selfiegép karácsonyi céges rendezvényre

Csapatépítés és selfiegép: a tökéletes karácsonyi céges buli Az ősz egyet jelent a karácsony közeledtével, úgyhogy a céges bulikat máris el lehet kezdeni szervezni. Ha körülnézünk az interneten, akkor rengeteg lehetőség áll a rendelkezésünkre, attól függően, hogy...